Inspirujte se příběhy podnikatelek

Ve svém životě jsem obdržela již velmi mnoho dobře míněných rad. Některé se naprosto minuly účinkem, některé jsem snad byla v tu chvíli schopna a ochotna je alespoň zčásti vnímat a řídit se jimi. Toto nastavení rebelky ve mně ale neplatí pro příběhy – pokud slyším či čtu takový, ve kterém si najdu „to své“ – malý detail, který mě pak provází celým životem a vždy ve správnou chvíli zabliká v mé vědomé mysli při rozhodování se či řešení problémů. Příběhy v tomto ohledu mají neuvěřitelnou sílu právě proto, že nás k ničemu nenutí a je zcela na našem svobodném rozhodnutí, co si z nich vezmeme jako ponaučení. Protože SVOBODA ROZHODNUTÍ je, alespoň pro mě, tím nejdůležitějším měřítkem.

 

Proto je součástí projektu PODNIKÁM, SLAĎUJU, SAMA SOBĚ ŠÉFUJU, brožurka s příběhy podnikatelek. Snahou bylo vybrat takové, které poskytnou široký rejstřík oborů, délky a předmětu podnikání, životní situace. V každém příběhu jsme se snažili vystihnout jeho jedinečnost a podstatu.

 

Jsou to příběhy obyčejných žen s neobyčejným přístupem k životu. Vážím si ochoty sdílet nejen své úspěchy, ale i těžkosti – nejen při podnikání, ale třeba právě i při schopnosti sladit podnikání s rodinou a svými zájmy. Ve schopnosti sladit svou práci s rodinou pravděpodobně vyniká Edita Berková, kterou ke cvičení s kočárky přivedla právě její malá dcerka. Ačkoliv si dovedu představit i náročné chvíle, kdy obě musí ve své „spolupráci“ zvládnout, věřím, že na sebe obě mohou být náležitě hrdé a že pozitiva rozhodně převažují. I paní Kravěcovou a paní Borunskou k podnikání přivedlo mateřství, i když každou jinak.

 

S úctou pozoruji příběhy žen, jejichž život a podnikání ovlivnila i těžká nemoc a s radostí příběhy těch, které byly schopné zúročit své zkušenosti ze zaměstnání, cestování, dob studijních….

Z řady vystupuje paní Jiřina Hajduková působící v oblasti strojírenství. Dovedu si představit, kolik úsilí stojí obstát v stereotypně „mužském“ prostředí a mohu jen tušit, že i tento úspěch má svou cenu v podobě velmi omezeného času pro sebe a své soukromí. Díky její zaneprázdněnosti hrozilo, že se nakonec příběh v brožuře neobjeví, ačkoliv jsme právě pro onu jedinečnost oboru velmi stály o to vám ho představit.

 

Ať dané ženy působí ve velké firmě nebo mají své podnikání založené jako OSVČ, každý příběh je pro mě přínosem a mnohé jsem se z nich naučila. Třeba i to, že….

•     společným jmenovatelem pro úspěch je schopnost následovat svůj vlastní příběh života a přijímat výzvy tak, jak přicházejí.

•     vše je dobré si promyslet, ale realizovat s důvěrou ve své instinkty a s ochotou přijmou rizika

•     společnou touhou všech zmíněných žen je být prospěšná ostatním, pracovat od srdce a mít možnost volby

•     ne vždy je podnikání procházkou růžovou zahradou, ale stojí za to se tou cestou vydat…. třeba i proto, že kroky na ní jsou zároveň kroky k sobě sama

 

Přeji všem nejen úspěch, ale i radost z tvoření

Blanka Junová

Co říkají účastníci na naše kurzy?

Byly jste spokojeny s nabídkou, výukou jednotlivých kurzů? Co říkají účastnice tohoto projektu? Všechny reference