Monika Karásková


Motto: Pomůžu Vám, abyste to, pro co se rozhodnete, zvládli sami.

Jaký život žiju já?

Mám dlouholeté zkušenosti z domácnosti. Obě naše děti jsou hyperaktivní. Se synem jsem byla pět let doma, s dcerou jsem se pustila znovu do práce v jejich čtyřech měsících. Byla jsem zaměstnanec, podnikala jsem a zase podnikám. Zakládala jsem a několik let řídila malou rodinnou firmu i pracovala v mezinárodním koncernu. Šéfovala jsem týmu lidí a taky jsem dělala manželovi rok řidiče, když získal 12 bodů a přišel o papíry. Vydělávala jsem hodně peněz i brala průměrný plat. Žili jsme v rodinném domě s nádhernou zahradou, a když nás ošálil náš švagr, mazaný právník, nezůstala nám ani vlastní střecha nad hlavou.

Už vím, že život je vrtošivý. Chápu, jak se my lidé při změnách cítíme a jak neradi jsme v nejistotě. Nedivím se ničemu a nikomu, nehodnotím a nemám předsudky. Nad nikým nelámu hůl, protože ji nelámu ani sama nad sebou.

S jakými lidmi bych ráda spolupracovala?

S lidmi, kteří chtějí žít. Kteří mají rádi život a jsou aktivní. Možná to, co chtějí, teprve hledají. Možná už ví, co chtějí a třeba toho dokonce i dosáhli. Přesto nezahálejí, berou život do svých rukou, sdílejí ho se svými blízkými, mají oči a srdce dokořán, poznávají svět, prožívají emoce, snaží se dělat dobře svoji práci, zkrátka chtějí být šťastní. Znám to, že ne vždycky je to snadné a ne vždy víme kudy a jak dál. Některé křižovatky jsou obzvlášť spletité a některá rozhodnutí nesnadná. Ale nevzdáváme se, nevzdáváme se zodpovědnosti, nevzdáváme se nadějí a už vůbec se nevzdáváme svých snů a vizí.

Co svým klientům při setkání dávám, pokud to chtějí?

Otevřenost. Toleranci. Svoje pochopení z vlastní zkušenosti. Jistotu, že jsem tady pro ně a že je neopustím, že jim pomůžu, aby to, pro co se rozhodnou, zvládli sami.

Co je cílem naší spolupráce?

Aby klient dokázal to, pro co se rozhodne. Aby našel to, co hledá. Aby došel tam, kam ho to táhne. A kdyby při tom úsilí neztratil humor a nadhled, byly by to okamžiky štěstí.

mobil 602 278 349
mail monika.karaskova@guidinghand.cz
skype monique karaskova
kde Ostrava (Centrum VIVA) nebo na společně dohodnutém místě nebo po skype

Co říkají účastníci na naše kurzy?

Byly jste spokojeny s nabídkou, výukou jednotlivých kurzů? Co říkají účastnice tohoto projektu? Všechny reference