Monika Karásková

 

O sobě?

S rodiči jsem prožila celý první stupeň základní školy v Africe. Jazykové znalosti jsem měla možnost později využít na gymnáziu s humanitním zaměřením. Nadhled z výšky letadla při přeletu kontinentů a oceánu mi později pomohl při studiu režie v literárně divadelní škole v Hadivadle.

Moje zkušenosti s podnikáním, manažerskou praxí?

Zájem o jiné kultury a poznávání cizích světů mi zůstal a doposud mne v práci provází. Pracovala jsem jako ředitelka americké fotografické nadace a po mateřské dovolené jsem se rozhodla jít cestou samostatně výdělečné osoby.

Začínala jsem jako redaktor kulturní rubriky v MF Dnes, kde jsem psala rozhovory. Byla jsem u toho a naučila jsem se za pochodu tehdy se rodící obor PR. Později jsem přeběhla barikádu od médií na stranu firemní sféry. Nejdřív jsem si na vlastní kůži vyzkoušela tvrdou kůrku obchodu a po několika letech se mi podařilo podporovat prodej strategicky přímo v marketingovém oddělení. Další rok jsem pro téhož zahraničního výrobce fungovala jako mediátor. 

Teď, opět na mateřské dovolené, jsem si vytvořila v kuchyni mini agenturu pro PR, marketingové služby, koučink, redakční práce.

Co vám mohu předat?

Proč jsem mentor?

Byla by škoda nevyužít takové zkušenosti. Pracovní i osobní, vlastně všechny, protože ony, ať už se nám to líbí nebo ne, se prolínají a ovlivňují. Získat je, nebyla vždycky selanka a o to víc jsem ráda, že ty potvory malé mám a že můžou být k užitku mě i jiným

V které oblasti můžu pomoci?

Zakládání a fungování v rodinné firmě, řízení menšího týmu lidí, komunikace se zahraničním obchodním partnerem, vytváření marketingových a komunikačních strategií, marketingový průzkum a jeho zpracování, PR práce vč. tiskových zpráv, spolupráce s médii a organizování tiskových konferencí, slaďování podnikání i zaměstnání a rodiny s velkými i s malými dětmi, práce z domova a na dálku, „vlastní krizový management“ ©

mobil: 602 278 349
mail: monika.karaskova@guidinghand.cz
skype: monique karaskova
kde Ostrava (Centrum VIVA) nebo na společně dohodnutém místě nebo po skype

Co říkají účastníci na naše kurzy?

Byly jste spokojeny s nabídkou, výukou jednotlivých kurzů? Co říkají účastnice tohoto projektu? Všechny reference